Információk

Köszöntjük a zeneművészeti szakgimnáziumban!

Zeneművészeti Szakgimnázium

A zeneművészeti szakgimnázium – korábban szakközépiskola – az egyik legrégebbi magyarországi zeneoktatási intézmény, az egykori Debreczeni Zenede örökségének folytatója. Az 1862-ben alapított iskola tanulói közül számos neves művész, szakember került ki a több, mint másfél évszázados történelme alatt. Hosszan sorolhatnánk a neveket. Mindenki számára ismert Vásáry Tamás karmester és zongoraművész, dr. Újfalussy József zenetudós, vagy Kocsár Miklós zeneszerző neve.

1957 óta, a világon első és egyetlen intézményként – Gulyás György akkori igazgató hathatós közbenjárásával – még a Mester életében vehettük fel Kodály Zoltán nevét. Feladataink a következők:

• Zenei és általános képességek szintre hozása, felzárkóztatása
  • Hatékony támogatással felkészíteni tanulóinkat az érettségi vizsgára.
  • Művésztanárok által felkészíteni tanulóinkat a zenei felsőoktatásra.
  • Kiművelt, közösségi embereket nevelni.

Étkezés

Étlap, befizetési információk

ÉTKEZÉS BEFIZETÉSE AZ ADY GIMNÁZIUMBAN:

Keczánné Hédi élelmezésszervező
Tel.: 06/30- 462-9594
E-mail: keczanne.hedvig@diminfo.hu

Felvételi

Jelentkezési lapok kitöltése

Tanulói ügyintézés

Fontos dokumentumok

ÉVSZÁZADOS TUDÁS
NAGY ELŐDÖK NYOMÁBAN

JELENTKEZZ MOST A SZAKGIMNÁZIUMBA!

ÉVSZÁZADOS TUDÁS
NAGY ELŐDÖK NYOMÁBAN

JELENTKEZZ MOST A SZAKGIMNÁZIUMBA!

Képzési formák

Milyen formában vehetsz részt a képzésben

Párhuzamos képzés

Ebben a képzésben 9-13. évfolyamig tanulnak a diákjaink. Az általános iskola egyenes folytatásaként ide várjuk a szakma iránt elkötelezett, megfelelő minőségű zeneiskolai alaptudással érkező, tehetséges tanulókat. Különleges, összetett tanrend szerint hangoljuk össze a közismereti és szakmai képzést. Tanulóink szaktanári segítséggel egyéni differenciált fejlesztést vehetnek igénybe tanulmányaik alatt. A tanulmányi eredmények folyamatos javulása mutatja, hogy ennek bevezetése hosszútávon megtérülő, eredményes döntés volt. A Nemzeti Alaptanterv (NAT) rendszerére épülő közismereti képzés mellett növendékeink szakmai fejlődését a különböző hazai és nemzetközi versenyeken történő részvétellel is támogatjuk.

Érettségi eredményeink

OKM

Az országos kompetenciamérés eredményei iskolánkban

Érettségi utáni képzés

Ide várjuk azokat a tanulókat, akik valamilyen szintű zeni alapképzettséget már szereztek, de középiskolai tanulmányaikat nem feltétlenül nálunk végezték. Iskolánk a sikeres szakmai vizsgát tett tanulóknak INGYENES EUROPASS bizonyítvány kiegészítőt biztosít.

Érettségire épülő, kiegészítő 1 éves zenei szakképzés

2011. évi CLXXXVII. törvény alapján szervezett, Országos Képzési Jegyzékben szereplő képzés
A képzés azoknak ajánlott, akik elvégezték a zeneművészeti szakgimnáziumot és érettségi vizsgabizonyítvánnyal rendelkeznek. Intézményünkben végzett tanulóink számára a képzésbe bekerülni egyéni jelentkezés alapján, szakmai alkalmassági vizsga nélkül lehetséges, a 12. évfolyam folytatásaként. Más zeneművészeti szakgimnáziumban végzett tanulók a jelentkezést követően képességfelmérésen vesznek részt, melynek eredménye után döntünk a felvételről.

A képzésben résztvevő tanulók csak a zenei tárgyakat tanulják, emelt óraszámban. Az óraszámokról tájékozódni tudnak a honlapunkról letölthető Pedagógiai Programból. A képzés kiváló lehetőség a felsőoktatásba való magasabb szintű felkészüléshez, hiszen a zenei tanulmányokhoz szükséges, megfelelő mennyiségű és minőségű gyakorlásra több idő jut ilyenkor.

Érettségire épülő, kiegészítő 2 éves zenei szakképzés

A képzés az érettségi bizonyítvány megszerzése és megfelelő mennyiségű zeneiskolai előtanulmány után vehető igénybe, 25 éves korig. A jelentkezők tudásszintjéről a szakmai alkalmassági vizsgán tájékozódunk.

A képzésbe bekerülve a tanulóknak 2 év áll a rendelkezésükre, hogy a zenei tantárgyak anyagát elsajátítva, készség- és tudásszintjüket fejlesztve felkészüljenek a felsőoktatási felvételi eljárásra. A képzésben résztvevő tanulók csak a zenei tárgyakat tanulják, emelt óraszámban. Az óraszámokról tájékozódni tudnak a honlapunkról letölthető Pedagógiai Programból. A képzés lehetőség a felsőoktatásba való magasabb szintű felkészüléshez, hiszen a zenei tanulmányokhoz szükséges, megfelelő mennyiségű és minőségű gyakorlásra több idő jut ilyenkor.

Szakmai vizsga jelentkezés

Jelentkezéshez töltse ki az online űrlapot

Mindkét képzésben tanulóink a vonatkozó kormányrendelet alapján szervezett szakmai vizsgára készülnek fel, melyben a tanév végén vesznek részt. A sikeres vizsgabizonyítványhoz intézményünk ingyenesen biztosítja az EUROPASS kiegészítőt, mely Európában munkavállalásra jogosít. Szakmai vizsgára jelentkezni az alábbi hivatkozáson lehet.

Szakmai vizsgakövetelmények

Az iskolában tanulható OKJ-s szakmák vizsgakövetelményei