Hírek A Debreceni Zenede hírei

Advent a népzenészeknél

Az adventi időszak beköszöntével megsokasodott népzenészeink jelenléte az ország és a környék eseményein.

2018. december 1.
Tóth Lilla tanárnő Budapesten a Fonó Budai Zeneházban vett részt a Pásztornapon, ének kurzust tartott Németi János, Hortobágy Örökös Pásztora dalaiból, majd szerepelt az esti gálaműsorban.

2018. december 2.
Az első adventi vasárnapon, a Pásztoradvent során a Pendely család fiatalabb tagjai (Kispendely Énekegyüttes, Bőgatya Énekegyüttes, Sztancs Anna, Veres Réka) képviselték a Debreceni Zenedét a Régi Városháza udvarán. A Kossuth téren Horvát Nikolett énekelt, majd a gyertyagyújtásnál Szabó Blanka és Molnár Szabolcs segédkeztek.

2018. december 5. Kossuth tér
Az igazi lappföldi Mikulást, Joulupukkit köszöntik a Kispendely Énekegyüttes tagjai (Horvát Nikolett, Veres Réka, Vojtkó Eszter).

2018. december 8. 18:00, Kistemplom
Parókiakoncert – Betlehemes a parókián
Előadják a Debreceni Zenede Pendely családjának tagjai

december 8. 20.00 Hajdú-székház
Szeredás Népzenei Együttes 25 éves jubileuma, valamint Gyönyörü Zsigmond nagyvőfély köszöntésére rendezett ünnepi műsorban működik közre a Pendely Énekegyüttes, az énekesek tanárai:Sáriné Szebenyi Judit és Tóth Lilla