Hírek Szakgimnáziumi hírek

Az ország legjobb zeneszerzés tanszaka

A zeneszerzés tanszaki hangversenyek hangos és megérdemelt közönségsikere után a 2016. április 8-án megrendezett Sugár Rezső Zeneszerzésversenyen a szakma neves képviselői is elismerték zeneszerzés tanszakunk munkáját. A Barabás Árpád tanár úr által gondozott csapat csodálatos sikereket tudhat magáénak, és méltán lehetünk büszkék a Pongrácz Zoltán és Keuler Jenő utáni zeneszerző nemzedék jelenkori debreceni képviselőire. A csodálatos művek mellett a példaértékű tanár-diák összefogással előkészített produkciók előadása is sikert aratott Budapesten.

1. helyezés és Sugár Miklós különdíja:
Faragó Dániel: Doom című műve
előadták: Szeifert Péter, Szilágyi Valéria, Kerek Csombor és Faragó Dániel

2. helyezés:
Balogh Bence: Trió klarinétra, csellóra és zongorára című műve
előadták: Linzenbold Gábor, Pető Áron és Bartha Ildikó

3. helyezés:
Balázs Gergely Ádám: Menekülő című műve
előadták: Pető Áron és Szilágyi Valéria

és

Sándor Máté: Szonáta fagottra és zongorára című műve
előadták: Vértesi Panna és Bartha Ildikó

Előadói díjban részesült
Vértesi Panna és Pető Áron

Az egész tanszaknak és az előadóknak is szeretettel gratulálunk az iskola közössége nevében!