Hírek

Egykori Kodályos diákok magas rangú kitüntetése

Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere, valamint Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár nemzeti ünnepünk, március 15-e alkalmából egykori diákjainkat is kitüntette.

A magyar művészet értékeinek gyarapítása érdekében végzett magas szintű, igényes teljesítménye elismeréseként Magyarország Kiváló Művésze díjban részesült KOVÁCS LÁSZLÓ, Liszt Ferenc-díjas karmester, Érdemes Művész, a Kodály Filharmónia Debrecen vezető karmestere, az Eötvös Loránd Tudományegyetem “Eötvös” Művészeti Együttesének művészeti igazgatója, a Miskolci Szimfonikus Zenekar volt művészeti vezetője, egykori Kodály-Díjas diákunk.

Kiemelkedő zeneszerzői, zenei rendezői tevékenysége elismeréseként Erkel Ferenc-díjban részesült DUBROVAYNÉ MÉNES ARANKA, az MTVA szerkesztő-műsorvezetője, volt tanulónk.

Kiemelkedő zenei előadóművészeti tevékenysége elismeréseként Liszt Ferenc-díjat vehetett át SZABÓ SOMA, a Nyíregyházi Cantemus Kórus művészeti vezetője, karnagy, aki pár évtizede még nálunk tanulta a szakmát.

Szeretettel gratulál az Alma Mater és további szakmai sikereket kívánunk!