Hírek

Elismerések a Kodály Filharmónia évadzáróján

Szezonzárót tartottak a ragyogó júniusi napsütésben a Kodály Filharmónia együttesei, a Kodály Filharmonikusok és a Kodály Kórus a debreceni Hal közben, június 5-én.Az eseményen iskolánk tanárai is vehettek át kitüntetéseket. Az eseményen Somogyi Béla, Debrecen alpolgármestere méltatta az együttesek munkáját. Kiemelte, a debreceni elődök néha tudatosan, néha ösztönösen, de befektettek a kultúrába, ennek köszönhető az immár 153 éves intézményes zeneoktatás, és ennek következménye az is, hogy a városban a professzionális zenei együttesek, a Kodály Kórus és a Kodály Filharmonikusok működhetnek. 

A Kodály Filharmónia díjazottjai a 2013/2014-es évadban: CSEH ÁKOS, nagybőgőművész, iskolánk tanára “Az évad ifjú zeneművésze” díjat vehetett át. A Komlóssy Lajos-díjat Debrecen életében kifejtett több évtizedes tevékenységéért, a két együttes és a város kapcsolatának erősítéséért BALOGH JÓZSEF, a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola Zeneiskola – AMI igazgatóhelyettese, a Bartók Béla Nemzetközi Kórusverseny korábbi igazgatója, fuvolatanár, a Lyra Szimfonikus Zenekar művészeti vezetője kapta. A Csokonai Színház díját a 2013/2014-es évadban ÁCHIM TIBOR, klarinétművész, iskolánk tanára kapta. Kollégáinknak szeretettel gratulálunk és szakmai pályafutásukban sok sikert kívánunk!