A 2021/2022. tanévben is érvényes iskolánk Intézkedési terve, mely az egészség és az élet megőrzését szolgálja. A szabályzat a járványügyi veszélyhelyzetben az intézmény működésére vonatkozó elsődleges és legfontosabb dokumentum.

Felhívjuk az iskola közösségének figyelmét, hogy az intézkedési terv aktuális, naprakész változata lentebb görgetve ezen az oldalon, online olvasható.

TÁJÉKOZTATÁS

INTÉZKEDÉSI TERV

Az iskolai oktató-nevelő munka szervezéséhez a járványveszély időszakára a 2020/2021. tanévben

Bevezetés, alapelvek

Az intézkedési tervben foglalt iránymutatások az Oktatási Hivatal által kiadott eljárásrend alapján - a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola - AMI sajátos helyzetét figyelembe véve - mindkét intézményegység mindennapi munkájára megfogalmazott szabályok. 

A szabályok betartása minden alkalmazott és tanuló kötelessége. A zökkenőmentes és biztonságos munkavégzés érdekében megfogalmazott szabályok betartásának és alkalmazásának ellenőrzése az iskola vezetőinek feladata.

Az iskola vezetőinek feladata a
Nemzeti Népegészségügyi Központ (továbbiakban: NNK), illetve az
Operatív Törzs (továbbiakban: OT) tájékoztatásának nyomon követése.

Az intézkedési terv felső kezdeményezésre történő módosításig, illetve visszavonásig marad érvényben. A járványügyi helyzet folyamatos, napi szintű nyomonkövetése folytán az intézkedési tervben megfogalmazott szabályok intézményvezetői hatáskörben azonnal felülírhatók, az egészség és az élet védelme érdekében.

A járványügyi intézkedések meghatározása (beleértve a karantén elrendelését, feloldását stb.) a területi népegészségügyi hatóság, míg a tanügyi intézkedésekre (így a rendkívüli szünet vagy a tantermen kívüli, digitális munkarend elrendelésére vagy visszavonására) vonatkozó javaslat felterjesztése az Emberi Erőforrások Minisztériuma feladata. Az intézményben mindaddig, amíg felettes szerv más döntést nem hoz, normál, tantermi oktatás folyik. Ennek fenntarthatósága minden munkatárs, tanuló és szülő közös felelőssége.

Az intézmény nem biztosít maszkot az épületbe belépő személyek számára. Maszk hiányában a belépés megtagadható!

Intézkedési terv COVID-19 járványügyi helyzetben

Értesítünk minden tanulót és pedagógust, hogy a kétoldalú kommunikáció - fenntartói elvárás szerint - elsődlegesen a KRÉTA rendszer "Üzenetek" menüpontjában zajlik.

INTÉZMÉNYI KRÉTA RENDSZER ELÉRÉSE
Intézkedési terv

Microsoft Office 365 ProPlus

A Tisztaszoftver program keretében minden magyarországi pedagógus és tanuló térítésmentes hozzáférést kaphat a Microsoft Office 365 ProPlus verziójához, amely magában foglalja a Microsoft Teams online kollaborációt, csoportmunkát, csevegést, video- és fájlmegosztást támogató rendszerét, tehát az irodai szoftverek mellett ezt is térítésmentesen használhatják. Most minden tanuló/hallgató és tanár ingyenesen töltheti le az Office 365 ProPlus programcsomagot, amely akár 5 számítógépre és mobil eszközre is telepíthető! Az Office 365 ProPlus ingyenes használatára jogosult minden magyarországi, államilag elismert, állami, egyházi vagy alapítványi fenntartású általános és középiskola tanulója és tanára, valamint a Tisztaszoftver Programban részt vevő felsőoktatási intézmények hallgatói. A tisztaszoftver letöltő oldal elérhetősége: https://o365.oh.gov.hu/

Elektronikus kommunikációs felület — e-Ügyintézés Üzenetek funkció

Az e-Ügyintézés Üzenetek funkciója – a KRÉTA rendszerhez integráltan kapcsolódva – alkalmas az intézményen belüli felhasználók számára üzenetek egyéni és csoportos küldésére, továbbá kommunikációs csatornaként teljes körűen használható fájl továbbítására is. Az üzenetküldési funkció közvetlen kommunikációs csatornát biztosít a pedagógusoknak és az általuk tanított tanulóknak, továbbá fájlok feltölthetőségével lehetőséget ad pl. házi feladatok beküldésére vagy tananyagok megosztására is. Az üzenetekhez a tanárok csatolhatnak pl.: tananyagokat (óravázlatok, leírások, ismertetők, munkafüzet-feladatok, mobiltelefonnal beszkennelt ábrák, képek, diagramok, stb.); mobiltelefonnal vagy egyéb hangrögzítő eszközzel felvett hang- és (előre rögzített) videó anyagokat, előadásokat. Néhány ismertető ide kattintva elérhető

Hivatkozásgyűjtemények

Oldalak, ahol további hivatkozásokat gyűjtöttek össze a távoktatás segítésére

Felhívjuk a figyelmet arra, hogy a fennálló járványügyi helyzetben csak a kormányzati honlapokon keresztül közölt információk tekinthetőek mérvadónak.

TÁJÉKOZTATÓ ELÉRÉSE

E-ügyintézés

Az üzenetek funkció működése a KRÉTA e-Ügyintézés felületén

Az ismertetők forrása a KRÉTA TUDÁSBÁZIS, mely mindenki számára elérhető ide kattintva. Itt a KRÉTA összes segédlet megtalálható. A – jelen helyzetben kulcsfontosságú – eÜgyintézés funkció feltételezi, hogy minden tanuló és gondviselő rendelkezik a szükséges hozzáférési adatokkal, amit a tanév elején minden szülőhöz és gondviselőhöz, illetve tanulóhoz eljuttattunk. AMENNYIBEN VALAKINEK GONDJA VAN A HOZZÁFÉRÉSSEL, HALADÉKTALANUL KERESSE AZ ISKOLATITKÁROKAT A MEGADOTT ELÉRHETŐSÉGEINKEN! Az online tudásmegosztáshoz szükséges „Üzenetek” funkció teljeskörű leírása elérhető ide kattintva. Az egyes funkciók külön ismertetését a képek, illetve videó melletti hivatkozáson érhetik el.

e-Ügyintézés: Üzenetek kezelése

Példa üzenetváltásra tanár – tanuló(k) között

Szinte biztos, hogy az online digitális tudásmegosztásban ez a funkció a leginkább használható. Az üzenetek segítségével a kiválasztott tanulóknak, tanulócsoportoknak könnyedén elküldhető a tanítási órákhoz szükséges segédlet. Az üzenetekhez EXCEL, WORD, PDF, KÉPEK, valamint tömörített fájlban HANGFÁJLOK is csatolhatók. A funkció részletes ismertetője ide kattintva elérhető.

Távoktatási segédletek

Különböző forrásokból származó videós segédletek a távoktatáshoz

Google Tanterem – ismertető tanulóknak

Ebben a videóban megismerhetjük a Google Classroom használatának a tanulói oldalát. Ajánlatos tanárként ezt a videót elküldeni a tanulóinknak, hogy lássák, mit kell csinálniuk.

Google Tanterem előkészítése

A funkció részletes ismertetője a videóban nyomon követhető.
Lajtai Ádám oktatóvideója

Google Tanterem – Feladatok (írásbeli beadandó)

Ebben a videóban azt követhetjük, hogy hogyan lehet esszészerű beadandó feladatokat létrehozni és értékelni, valamint hogy mit lát ebből pontosan a tanulónk.

Google Tanterem – Tesztfeladatok

Ebben a videóban a Google Classrom tesztfeladat szerkesztőjéről tudhatunk meg részleteket.