Hírek Zeneiskolai hírek

IX. ORSZÁGOS VERSENY A TOVÁBBKÉPZŐ ÉVFOLYAMOKRA JÁRÓ TANULÓK SZÁMÁRA – jelentkezés a debreceni válogatóra

A IX. ORSZÁGOS VERSENY A TOVÁBBKÉPZŐ ÉVFOLYAMOKRA JÁRÓ TANULÓK SZÁMÁRA Oltai Adrienne emlékére, debreceni területi válogatóját 2017. február 15. (szerda) 10:00 órától rendezzük iskolánk Simonffy Termében. Cím: 4024 Debrecen, Vár u. 1. Jelentkezési határidő a területi válogatóra: 2017. január 18. Egy versenyző összesen kétszer nevezhető. Produkciónként egy jelentkezési lapot kérünk kitölteni! A megadott adatok alapján generált PDF formátumú lapot kérjük intézményi hitelesítés (pecsét, aláírás) után postai úton, illetve emailben elküldeni iskolánk címére.

A területi válogatón nevezési és részvételi díj nincs. 

Értékelés a válogatókon

A 3 fős versenybizottság (két állandó taggal) előzetesen kialakított értékelési szempontok alapján egymástól függetlenül, egyénileg értékeli a versenyzők teljesítményét. A versenybizottság elnöke és a tagjai külön-külön legfeljebb 20-20 pontot adhatnak a versenyzők műsorának bemutatására. A versenyzők végső pontszáma a versenybizottsági tagok által adott pontok összege, ami legfeljebb 60 pont. 

Értékelési szempontok

Kottahűség, biztonság, ritmus, tempótartás, hangszerkezelés, hangszín, zenei formálás, együttjáték. Az országos döntőbe jutás ponthatárát a versenybizottság javaslata alapján az Oktatási Hivatal és a döntőt rendező iskola határozza meg. Az országos versenyen résztvevő tanulók várható létszáma: 60 fő 

Az országos döntő nevezési határideje: 2017. február 22.

Jelentkezési lap elérése külső hivatkozáson ide kattintva