Hírek

Kamaraének verseny a Kodályban

Kodály Zoltán alapelvei és útmutatása mentén gondolkodva, az éneklés fontosságát szem előtt tartva a szakközépiskola szolfézs-zeneelmélet tanszaka kamaraének háziversenyt hirdetett 2015. november 8-ra. A meghirdetett verseny aktualitását a közelgő országos verseny is adta, melyet iskolánk rendez 2017-ben. Három kategóriában lehetett nevezni. Komolyzenei kórusművekkel lehetett indulni kamarakórus, valamint énekegyüttes formációban, a harmadik lehetőség pedig a népzene és könnyedebb műfajok csoportja volt. Számos együttes nevezett mindhárom kategóriába a zeneiskolából és a szakközépiskolából egyaránt.

 

Felkészítő tanáraik gondos segítő munkája és a csoportok lelkesedése, szorgalma eredményeképpen igen színvonalas versengésnek lehettünk tanúi ezen a novemberi csütörtök délelőttön.

Az első és második kategóriában a zeneiskolai első osztályosoktól a szakközépiskolai végzősökig minden korosztály megfordult, szolfézscsoportok, duettek, tercettek mutatták be produkcióikat nagy sikerrel. Az harmadik szekciót a népzenészek kezdték remek hangulatot keltve a Kodály Teremben és ezt csak fokozták a könnyűzenei előadások, musical és operett műsorszámok, végül könnyűzenei énekegyüttes szaxofonkvartett közreműködésével.

A KLIK Debreceni Tankerület támogatásának köszönhetően a verseny díjazásaként nagyon sok ajándékot oszthattunk ki. Az eredményhirdetés előtt S. Szabó Márta, a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar tanszékvezető egyetemi docense, a zsűri elnöke osztotta meg velünk gondolatait, melyekkel ő is Kodály Zoltán és más zenei nagyságok szavaira emlékeztetett bennünket, nevezetesen, hogy mennyire fontos a hangszeres zenészek számára is az éneklés, az énekes alapon való hangszertanulás.

A verseny elérte célját. A gyerekek megérezték a közös munka, éneklés örömét, egyre inkább figyeltek egymásra, kis közösségeik formálódtak a tanáraikkal való közös felkészülés során, így mindannyiunk számára ünneppé válhatott ez a nap.

Végh Mónika munkaközösség-vezető

A verseny kategóriái

 • Duettek, tercettek
  6 produkció
 • Kamarakórusok
  8 produkció
 • Népzene, szórakoztató zene
  6 produkció

Eredmények

Duettek, tercettek kategória

 • Elek Petra, Molnárfi Melinda (zongorán közreműködött: Szentai Cecília, felkészítő tanár: Ludmány Antalné)
 • Budai Bettina, Sas Nelli (zongorán közreműködött: Anducska Katalin, felkészítő tanár: Bódi Marianna)
 • Fekete Anna, Farkas Valéria, Török Réka (felkészítő tanár: Ludmány Antalné)

Kamarakórusok kategória

 • Szakközépiskola 5/13. csoport
  Szakközépiskola 11. évf. csoportja
 • Szakközépiskola 1|2 és 1|13 csoportok
  (Danyi Réka, Tóth Luca, Kiss Ágnes, Ármós Tamara, B. Tóth Orsolya, Budai Bettina, Oláh Renáta Krisztina, Ködöböc Leila, Könyves Kata, Bencze Máté, Szabó Gergő, Ézsiás Csaba, Hegyi Norbert, Babitz Pál, Keller András, Sárvári Tamás Attila, Soltész Dániel. Felkészítő tanár: Linzenboldné Porcs Angéla)
 • Zeneiskola 1. osztályos csoport (felkészítő tanár: Tuzson Hajnalka)

Népzene, szórakoztató zene kategória

 • Kispendely énekegyüttes (felkészítő tanár: Sáriné Szebenyi Judit)
 • 1|13 és 2|4 csoportok
  (Ármós Tamara, Danyi Réka, Nagy Petronella, Budai Bettina, Tulipán Kleopátra, B. Tóth Orsolya, Peres Dóra, Bencze Máté, Ézsiás Csaba, Szabó Gergő, Grega Csaba, Hegyi Norbert, Sárvári Tamás Attila, Soltész Dániel, Szász Anna Zsófia-szaxofon, Vincze Marcell-szaxofon, Katona Szilárd Előd-szaxofon. Felkészítő tanár: Linzenboldné Porcs Angéla)

  Bartók Boglárka és Csípő Márk

 • Szarvas Zsófia és Grega Csaba (zongorán közreműködött: Anducska Katalin, felkészítő tanár: Bódi Marianna)