Hírek Szakgimnáziumi hírek

Kedvező szakmaszerkezeti döntés a 2015/2016. tanévre

A Magyar Közlöny 2015. évi 13. számában megjelent 13/2015. (II.10) Kormányrendelet 1. és 2. mellékletében megjelent adatok ismeretében értesítjük a tisztelt jelentkezőket, hogy a 2015-2016. tanévre Hajdú-Bihar megyére vonatkozó szakmaszerkezeti döntés adatai alapján a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ, mint iskolánk fenntartója 40 fős keretszámmal rendelkezik a 54-212-05 számú Klasszikus zenész (szakmairány megjelölésével), valamint ugyancsak 40 fős keretszámmal a 54-212-06 számú Népzenész (szakmairány megjelölésével) szakképesítések indítására. Adminisztratív okok miatt a 2014. október 30-i zárásig a központi felvételi rendszerben a Népzenész tanulmányi területet nem tudtuk megjeleníteni, így a meghirdetésére sem rendelkeztünk engedéllyel. Kérjük azokat a jelentkezőket, akik a belső jelentkezési lapon a népzenész tanulmányi területet írták be, hogy tekintsék át a fenti információk tudatában módosított felvételi beosztásunkat és az ott közzétett időpontban jelenjenek meg a szakmai alkalmassági vizsgán. Azok a tanulók, akik a 2015. február 13-i határidőig nem adtak be jelentkezési lapot, mert nem volt elérhető a felvételi rendszerben a népzenész tanulmányi terület, a pótfelvételi eljárásban tudnak majd jelentkezni iskolánkba.