Hírek A Debreceni Zenede hírei

Környei Zsófia mesterkurzusa

2021. december 1-én vendégünk lesz Környei Zsófia, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem művésztanára és a Concerto Budapest koncertmestere.

Környei Zsófia 1975-ben Győrött született. Alig tíz évesen felvették a Zeneakadémia Előkészítő Tagozatára, a különleges tehetségek osztályába. Koncertezett Európában, az Egyesült Államokban és távol-keleti országokban.

Édesapja mellett hazai és külföldi mesterek tanították; Kiss András, Rados Ferenc, Zsigmondy Dénes, Bánfalvi Béla, Dr. Tavasz Istvánné Zsigmondy Magdolna, Igor Ozim, Yfhran Neumann, Yehudi Menuhin, Varga Tibor, Ruggiero Ricci. 1998-ban summa cumlaude minősítésű diplomát szerzett a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen amelynek ma már tanára.

A mesterkurzus beosztása

10:00 – 10:45 Juhász Luca Bach: d-moll Partita – Allemanda, Wieniawski: Legenda

10:45 – 11:30 Kurucz Virág Bruch: g-moll Hegedűverseny I.t.

11:30 – 12:15 Fekete Bernadett Bach: g-moll Szonáta – Adagio, Presto, Wieniawski: D-dúr polonéz

12:15 – 13:00 Héty Hajnalka Bach: d-moll Partita – Sarabande és Gigue

Szünet

14:30 – 15:15 Burai Zsolt Bach: a-moll Fúga

15:15 – 16:00 Nagy Nikolett Bach: a-moll Szonáta – Andante és Allegro

16:00 – 16:45 Szabó Péter Bach: g-moll Szonáta – Siciliana és Presto

Szeretettel várunk minden érdeklődőt! Rendezvényeink az iskolával jogviszonyban nem álló személyek számára kizárólag védettségi igazolással látogathatók, melyet a belépésnél ellenőrzünk. Köszönjük megértésüket!