Hírek Szakgimnáziumi hírek Hírek a felvételi eljárással kapcsolatban

Középiskolai felvételi, 2024

FRISSÍTÉS! Az általános felvételi eljárásban a szakmai alkalmassági vizsgáink időpontja 2024. március 6. Pótnapot 2024. március 7-én tartunk. A részletes beosztás folyamatosan frissül!

Szakmai alkalmassági vizsgák

2024. március 6.

Az alább olvasható beosztás folyamatosan frissül!

 • 8.30 Érkezés, regisztráció
 • 9.00 Elméleti írásbeli alkalmassági vizsga (SZG12, SZG13, SZG15, SZG22)
 • 10.30 Elméleti szóbeli meghallgatás (SZG15, SZG22)
 • 10.30 Zongora kötelező meghallgatás zeneelmélet-szolfézs szakra jelentkezőknek (SZG19)
 • 11.15. Zongora kötelező meghallgatás orgona szakra jelentkezőknek (SZG19)
 • 12.00 Főtárgyi meghallgatások
  • FUVOLA, OBOA (ZI27)
  • MAGÁNÉNEK (SZG9)
 • 12.30 Főtárgyi meghallgatás
  • ZENEELMÉLET-SZOLFÉZS FŐTÁRGY (SZG22)
  • TROMBITA, HARSONA (Simonffy Terem)
 • 13.15 Főtárgyi meghallgatás
  • KLARINÉT, SZAXOFON (SZG9)
 • 13.30 Főtárgyi meghallgatások
  • ZONGORA (Kodály Terem)
  • GITÁR (SZG17)
  • ZENESZERZÉS (SZG24)
  • ORGONA (SZG18)
 • 14.00 Főtárgyi meghallgatások
  • HEGEDŰ, BRÁCSA (SZG17)
  • NÉPZENE (Népzene terem)
  • ÜTŐHANGSZER (SZG27)
 • 14.30 Főtárgyi meghallgatás
  • CSELLÓ (SZG17)

A termek kiosztása változhat. Kérjük az alkalmassági vizsga napján kövessék figyelemmel a helyszínen kifüggesztett beosztást!

Kérjük, hogy akinek nem felel meg a kiírt időpont, a szakgimnazium@debrecenizenede.hu e-mail címen jelezze 2024. március 5. 12.00 óráig. Az e-mailben előre jelzett esetekben pótmeghallgatást biztosítunk 2024. március 7-én. Az érintetteket e-mailben tájékoztatjuk a pontos időpontokról.


A felvételi vizsgák eredményei, tapasztalatai vagy egyéb információk alapján 2024. április 8-10. között a tanulóknak lehetőségük van a tanulói adatlapon szereplő sorrend megváltoztatására, illetve új tanulmányi terület felvételére is, de utóbbira csak olyan középfokú iskolában, amely az eredeti tanulói adatlapon már szerepelt. Az új tanulmányi terület felvételéhez az érintett középfokú iskolával történt előzetes egyeztetés is szükséges. A változtatáshoz módosító tanulói adatlapot kell előállítani a KIFIR rendszerből melyet 2024. április 10-ig meg kell  küldeni a Hivatalba. A módosító adatlap előállítását és a Hivatalhoz történő továbbítását szintén a tanuló általános iskolája végzi.


A felvételi eljárás legfontosabb időpontjairól, határidőiről az alábbiakban adunk emlékeztetőt, az Oktatási Hivatal és a tanév rendét szabályozó jogszabályok alapján.

 • Felvételi jelentkezés határideje: 2024. február 21.
 • Szakmai alkalmassági vizsgák időpontja: 2024. március 6-7.

KIFIR

Amennyiben a tanuló jelenleg egy magyarországi általános iskola 8. évfolyamára jár, a felvételi lapok kitöltését és a felvételi eljárással kapcsolatos adminisztrációt a tanuló általános iskolája intézi, így az eljárás során elvégzendő legfontosabb teendőkről, és határidőkről mindenképpen az általános iskolával kell egyeztetni.

A tanulmányi területekről szóló információk és az intézmény felvételi tájékoztatója elérhetők az Oktatási Hivatal honlapján a KIFIR tanulmányi terület kereső linken (OM azonosító alapján keresve a 031231 kódot használják), illetve honlapunkon is. A felvételi kérelmek rangsorolási szempontjait honlapunkon is olvashatják.

Az intézményünkbe jelentkezőknek nem előírás a központi írásbeli vizsga, ennek eredménye nem releváns az elbírálás szempontjából! Az általános iskolák jellemzően 2022. január elején, de legkésőbb február közepéig – a helyben megszokott módon – összegyűjtik nyolcadikosaik továbbtanulási szándékait, és ezek alapján legkésőbb 2024. február 21-ig a KIFIR rendszerben előállítják a felvételi lapokat.

A kinyomtatott és aláírt felvételi lapokat be kell küldeni a lapokon szereplő címre. A postára adását ebben az esetben az általános iskola végzi, a postára adás határideje: 2024. február 21.


ONLINE BELSŐ JELENTKEZÉSI LAP

A www.debrecenizenede.hu oldalon, iskolánk honlapján keresztül online elérhető belső jelentkezési lap kitöltését KÉRJÜK MINDEN JELENTKEZŐTŐL. A belső jelentkezési lapon a szakmai alkalmassági vizsga előkészítéséhez, kizárólag a szakmai előképzettség meghatározásához szükséges információkat gyűjtünk a jelentkezőktől. A kért adatok többsége a központi jelentkezési lapon nem szerepel.
Visszaküldési határidő: 2024. február 21.

A jelentkezők számára pontos információk és a belső jelentkezési lap elérhető a felvételi tájékoztató oldalunkon ide kattintva.