Hírek Szakgimnáziumi hírek

Láttad-e már a zenét?

A címben szereplő kérdésre kerestük a választ 2016. január 22-én, a Magyar Kultúra Napján, a debreceni Csokonai Színházban. Zenei műfajokon és korszakokon átívelő örömzene várta a debreceni iskolák diákjait Szentpéteri Csilla zongoraművész, aki Vivaldi, Mozart, Liszt, Brahms és “társaik” muzsikáiból válogatta műsorát. A művésznő csapatával, a Szentpéteri Csilla & Band-del modern hangzásban, saját gondolataival ötvözve szólaltatta meg a klasszikus szerzők műveit. Az interaktív ifjúsági koncerten a kodályos diákok is szerepet kaptak, valamint a címnek megfelelően látványos filmekkel és animációkkal váltak láthatóvá a régi muzsikák és napjaink népszerű stílusai a színpadon felállított hatalmas kivetítőkön. Köszönjük az élményt Csillának és csapatának!

Galéria megtekintése