Hírek Szakgimnáziumi hírek

Magyarország barátainak énekeltek

A Magyarország Barátai Alapítvány elkötelezett a nemzeti összetartozás erősítése mellett, és hidat képez a tudományos világ, a helyi és a külhoni közélet szereplői között. A közösség harmadik világtalálkozóját tartotta a hétvégén Budapesten. Idén már háromnaposra nyúlt a rendezvény, amelyen a világ 20 országából érkezett mintegy 150 vendég vett részt. Május 7-én a Várkert Bazárban Orbán Viktor miniszterelnök mondott beszédet a közösség tagjainak, aki ezután végighallgatta Szentpéteri Csilla hangversenyét. A miniszterelnöki beszédet követő hangversenyen Feke Pál, az Állami Népi Együttes és Ádám Blanka fiatal citerás társaságában fellépett iskolánk kórusa is, Végh Mónika vezetésével. Kodály Zoltán: Esti dal című kórusművét hangos ovációval fogadta a közönség.

Cikk a Magyarország Barátai Alapítvány honlapján

Orbán Viktor beszél

A kórus beállópróbája