Hírek

Női zeneszerzők a világban

Az amerikai University of Rochester keretein belül működő Eastman School of Music kórusvezetője, Molly Murdock volt iskolánk vendége az elmúlt másfél hétben. A hölgy a New York állambeli egyetemen oktató és PhD hallgató is egyben. Rendszeresen jár vissza Magyarországra és régóta tartja a kapcsolatot magyar barátaival, kollégáival, hiszen 2007-ben egy éven át a kecskeméti Kodály Intézet hallgatója volt.

 Fő kutatási területe: Bartók kórusművei és Szőnyi Erzsébet komponálási stílusa. A 2018. január 10-én elhangzott előadásán, szép számú közönség előtt mesélt munkájáról, saját – női zeneszerzőkről szóló – honlapjáról, és a Bartók Péterrel kötött barátságáról. Az előadás végét különleges zenei pillanat zárta, amikor néhány kevésbé ismert női zeneszerző – Clara Schumann, Fanny Mendelssohn, Amy Beach- csodálatos dalai hangzottak fel. A kölcsönös tapasztalatszerzés mindannyiunk számára inspiráló hatású és építő jellegű volt, mely megszínesítette hétköznapjainkat. Szeretettel várjuk vissza.