Hírek A Debreceni Zenede hírei

Nyitott Kapuk, 2021 – frissítve!

A 2022/2023. tanévre történő beiskolázás előkészítéseként iskolánk nyílt napon várja azokat a zeneiskolai tanulókat, akik idén 8. osztályosok és jövőjüket a profi zenei pályán – koncertező művészként, vagy zenetanárként – képzelik el. A nyílt nap időpontja: 2021. október 22. Frissített információk!

A hagyományosan, közel 20 éve megrendezett Nyitott Kapuk rendezvény célja, hogy útmutatást adjon a kiemelkedően tehetséges zeneiskolásoknak, akik zenei pályára készülnek továbbtanulni. A nyílt napon zeneelméleti tudáspróbán, bemutató órákon vehetnek részt a jelentkezők, valamint művésztanárainkhoz bejelentkezve személyes konzultáción kaphatnak tanácsokat fejlődésükhöz.

16 éves kor feletti látogatóink készítsék elő védettségi igazolványukat, melyet a portás munkatársak ellenőriznek a belépéskor. Kérjük, hogy a helyszínen közzétett beosztásokat – tudáspróba és bemutató órák – mindenki tartsa tiszteletben, mert az egész közösség egészségét védik.

• 9.30 Tájékoztató a szakgimnáziumi képzésről
  • 10.00 Szolfézs tudáspróba
    22., 24. és 16. termekben, kis csoportokban (beosztás a helyszínen közzétéve)
  • 11.00 órától bemutató órák
    Angol óra (22. terem) | Zeneelmélet-szolfézs óra (24. terem)
  • 11.50 órától bemutató órák
    Matematika óra (15. terem) | Zenetörténet óra (16. terem)
  • 13.00 órától egyéni főtárgyi konzultációk
    A helyszínen közzétett terembeosztás szerint
  • 17.00 órától Tehetség Gála, 2021
    Kiemelkedően tehetséges zeneiskolásoknak biztosítunk bemutatkozási lehetőséget Debrecen egyik legjobb akusztikájú hangversenytermében, iskolánk Kodály Termének színpadán.
    A gálahangversenyre jelentkezéseket a főtárgy tanárok által elküldött e-mailben fogadunk a szakgimnazium@debrecenizenede.hu címen. Kérjük megadni
    • a tanuló nevét, osztályát, zeneiskolai szakját, felkészítő tanárának nevét
    • a zongorakísérő nevét
    • a pontos műsorát, ami legfeljebb 4 perc lehet
    • rövid leírást a tanuló eredményeiről, amit felolvashatunk a produkciót megelőzően.

Jelentkezés a konzultációkra

Jelentkezni az alábbi hivatkozásra kattintva megnyíló űrlapon lehet 2021. október 20-ig.

Jelentkezési lap a Nyitott Kapuk, 2021 rendezvényre

Részvételi feltételek

• Konzultációkra kizárólag 8. osztályos, vagy érettségi előtt álló tanulók jelentkezzenek.
  • Iskolánk közössége és az ide látogató vendégeink egészségének védelme érdekében a rendezvény 16 éves kor felett felül csak védettségi igazolvánnyal látogatható.
  • Tanulónként legfeljebb 2 fő kísérőt fogadunk (szülő, tanár)