Hírek A Debreceni Zenede hírei

Nyitott Kapuk a szakgimnáziumban

Konzultációs napra várjuk a tehetséges, zenei pályára készülő általános iskolás tanulókat 2024. január 31-én.

Szokásainkhoz hűen az idei tanév felvételi időszakára készülve is biztosítunk konzultációs lehetőségeket a felvételizőknek. Reméljük, hogy a több konzultációs lehetőség több sikeres felvételi eredményt is jelent majd a 2024. március 6-7-i szakmai alkalmassági vizsgán. Ne feledd: ha zenész szeretnél lenni, itt a helyed nálunk, a Kodályban!

A rendezvényen ugyanolyan feladatokat ismerhetsz meg, mint amilyenekre az alkalmassági vizsgán is számíthatsz. A konzultációkra elsősorban azokat a 8. osztályos tanulókat várjuk, akik az idei tanévben felvételiznek középiskolába. Nem zárjuk ki azonban azokat az alsóbb évfolyamra járókat sem, akik meg szeretnék mutatni tudásukat. Szülői és tanári regisztráció nem szükséges!

Az konzultációs nap beosztása 2024. január 31-én az alábbi rend szerint alakul.

  • 9.00 Elméleti írásbeli tudáspróba
  • 10.30 Elméleti szóbeli meghallgatás
    A szóbeli meghallgatásra kizárólag a 8. osztályos tanulókat várjuk, az alsóbb évfolyamos tanulók tájékoztatást kapnak az írás után a felvételi feladattípusairól és menetéről.
  • 11.30 “SZOLFÉZS+” KONCERT
    Iskolánk kéttanszakos tanulóinak hangversenye
  • 13.30 Főtárgyi konzultációk az iskola művésztanáraival
  • 16.30 Tehetségek Gálahangversenye a Kodály Teremben

Főtárgyi konzultációk beosztása

FőtárgyHelyszínIdőpont
FURULYAZI 32-es terem13.30
FUVOLASZG 5-ös terem13.30
OBOAZi. 27-es terem13.30
FAGOTTSZG. 1-es term13.30
KLARINÉTSZG. 9-es terem14.00
SZAXOFONSZG. 3-as terem13.30
KÜRTSZG. 4-es terem13.30
TROMBITASZG. 25-ös terem14.00
HARSONAMűhely13.30
TUBAZI. 28-as terem13.30
ÜTŐHANGSZERSZG 27-es terem14.00
ZONGORAKodály Terem13.30
ORGONASZG. 18. terem13:30
GITÁRSZG. 8-as terem13.30
HEGEDŰ, BRÁCSASZG. 17-es terem13.30
CSELLÓZI. 17-es terem14.30
MAGÁNÉNEKSZG 9. terem16.00
ZENEELMÉLET-SZOLFÉZS FŐTÁRGYSZG 13. terem13.30
ZENESZERZÉSSZG Zeneszerzés terem13.30
NÉPZENEZI Népzene terem14.00

Minden 8. osztályos jelentkezőt beosztunk szolfézs írásbeli tudáspróbára, főtárgyi konzultációra. Külön csoportot szervezünk a 6-7. osztályosoknak. A konzultáción részt venni nem kötelező. Ugyanakkor a hozzánk felvételiző tanulók nagyon hasznos információkat kaphatnak akár a saját tudásszintjüket, akár a felkészülést illetően.

Jelentkezés

A konzultációra és a tehetségek gálahangversenyére jelentkezni elektronikus űrlapon lehetséges 2024. január 29-ig. Kérjük, az alábbi lehetőségek közül válassza ki, hogy melyikre szeretne beadni jelentkezést.

Tehetségek Gálahangversenye

A nyílt nap kiemelt rendezvénye a Tehetségek Gálahangversenye. Évről-évre lehetőséget szeretnénk adni a kiemelkedően tehetséges, versenyeken is jól teljesítő zeneiskolásoknak, hogy bemutatkozhassanak a Kodály Terem színpadán. Debrecen egyik legjobb akusztikával rendelkező hangversenytermében játszani különleges élményt ad.

A gálahangverseny műsora

NévMűsorFőtárgy tanárZeneiskola
Kovács RebekaMarcello: Szonáta No. 4. 3-4. tételeTanyi ZoltánHajdúböszörményi Bartók Béla Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
Orosi OrsolyaCharles Dancla: Air VariéMajorosné Tóth EleonóraKodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola – AMI
Jakab-Zalánffy ÁbelLiszt Ferenc: Genfi harangokDr. Bartha IldikóKodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola – AMI
Csicsek NóraAlfred P. Zambarano: Nápolyi tarantellaGriger JuditZichy Géza AMI, Hajdúszoboszló
Kovács RebekaJ. Legende: Souvenir du PoitouTanyi ZoltánHajdúböszörményi Bartók Béla Zenei Alapfokú Művészeti Iskola
Lukinic ÁronW. A. Mozart: Török indulóSárvári Tamás AttilaSzent János Katolikus Bölcsőde, Óvoda, Általános Iskola és AMI
Samodai Botond BendegúzPietro Baldassarre: Sonata 2-1. tételKerekes AndrásFekete László Zeneiskola , Tiszafüred
Csicsek Nóra és Vitéz DóraFranz Doppler: DuettinoGriger JuditZichy Géza AMI, Hajdúszoboszló