Hírek Eredményeink

Oboisták országos sikere

A Pécsi Művészeti Gimnázium, Szakgimnázium és Technikum által szervezett XVI. Országos Oboa- és Fagottversenyen – melyen a művészeti szakképzést folytató szakgimnáziumok tanulói vehettek részt – iskolánk tanulói és felkészítő tanárai is sikerrel szerepeltek.

Nagy Zita és Benkő Lilla 1. díjat kapott. Jenei Jázmint 2. díjjal jutalmazták és Ökrös Nóra 3. díjat kapott az online versenyre beküldött produkciójáért.

Tanáruk, Sándor Tímea felkészítő tanári díjat, zongorakísérőjük, Böszörményi Judit zongorakísérői különdíjat kapott.

További különdíjakat is kaptak tanulóink. Benkő Lilla különdíjként koncertmeghívást kapott a Pannon Filharmonikus Zenekartól, akikkel szólistaként léphet fel a “Mesterek és Tanítványaik” elnevezésű sorozatban. Nagy Zita és Jenei Jázmin a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem oboa tanszakának hangversenyén léphetnek fel.

Nagy Zita, Jenei Jázmin és Ökrös Nóra fellépési lehetőséget kapott a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Kar Liszt Ferenc hangversenytermében, valamint egy meghívást Sturcz László oboaművész kurzusára.

A tanszaknak és tanáraiknak szeretettel gratulálunk és további sikeres munkát kívánunk!