Hírek A Debreceni Zenede hírei

Regionális zongora nap

Regionális zongora szakmai napunkra Derecske, Hajdúszoboszló, Nyíregyháza, Sárospatak, Törökszentmiklós alapfokú művészeti iskoláiból, valamint zeneiskolai intézményegységünkből érkeztek növendékek.

A bemutatkozó hangverseny a Kodály Teremben került megrendezésre. A fellépő növendékek zongorajátékát a tanári felkészítő munka igényessége jellemezte, amelyhez nagyban hozzájárult a növendékek személyiségéből sugárzó fogékonyság és érzékenység is.

A hangversenyt követően a szakgimnázium zongora főtárgy tanárai (Bodóné Kiss Szabina, Dr. Bartha Ildikó, Sárváriné Szilágyi Valéria, Sőrés Ildikó, Taraszova Marianna és Grünwald Béla) egyéni konzultációt – zongoraórát – tartottak az erre jelentkező növendékeknek és tanáraiknak.

Tisztelet és köszönet illeti a felkészítő tanárok (Dr. Bartha Ildikó, Ficsor Erika, Hajduné Papp Erzsébet, Neupauer Olga, Radó Zsuzsa, Tirpákné Lizák Teodóra, Bérczes Mihály, Szamosközi Gergő) munkáját.