Hírek Zeneiskolai hírek

Simonffy-Nap Gluck jegyében

Szeretettel hívunk minden kedves növendéket, kollégát, szülőket és barátokat a zeneiskolai intézményegység egykori névadójának tiszteletére rendezendő hagyományos SIMONFFY-NAP eseményeire,  melynek időpontja: 2014. október 9. (csütörtök). A gazdag programok sora 11:00 órától kezdődik és az esti órákig tart. Térzene, műveltségi vetélkedő, operafilm, ünnepi hangverseny biztosítják a tartalmas, szakmai kikapcsolódást minden résztvevőnek. A programok ideje alatt az órarend szerinti tanítás szünetel, de növendékeink a programokban részt vesznek, tanáraik vezetésével. A rendezvényekre mindenkit szeretettel várunk!

Programok:

11:00 Koszorúzás Simonffy Emil sírjánál (Köztemető)
13:00 A Simonffy Emlékplakett átadása, köszöntőt mond: Tóth József (Zeneiskola aula)
14:00 Térzene – iskolánk zenekarainak, tanári és növendék együtteseinek fellépésével (Vásárcsarnok lépcső)
14:30 Filmvetítés – Chr.W. Gluck: Orfeusz és Euridice című operájának megtekintése  (II.em.11. terem)
15.00 „Che farò senza Euridice?” A barokk opera nyomában – vetélkedő Vezeti: Nagy Máté (Simonffy Terem)
16.30 300 évesek – Hangverseny C.Ph.E. Bach és Chr.W. Gluck műveiből iskolánk növendékeinek és tanárainak közreműködésével és az „Év zenésze” vándordíj átadása (Nagyterem)