Országos művészeti versenyek a rendkívüli helyzetben (Az Oktatási Hivatal tájékoztatása)

Tekintettel a Magyar Kormány által 2020. március 11-én elrendelt rendkívüli helyzetre és az ahhoz kapcsolódó intézkedésekre, a hazai diákság és pedagógus közösség védelme érdekében az Emberi Erőforrások Minisztériuma Köznevelésért felelős államtitkársága és az Oktatási Hivatal a következő hónapokban – további intézkedésig – az országos tanulmányi és művészeti versenyek közül kizárólag az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyek (OKTV) országos döntőinek megszervezését támogatja. Ezen állásfoglalás alapján, illetve igazodva a 2020. március 11-én megjelent 41/2020 (III.10.) kormányrendeletben és a fenntartói utasításban foglaltakhoz, iskolánk a szakgimnáziumi tanulók számára kiírt XIV. Országos Kodály Zoltán Szolfézs-, Párosének- és Népdaléneklési Verseny megtartását bizonytalan időre elhalasztja. Köszönjük a jelentkezéseket! Tudjuk, hogy a megszerzett tudás nem vész el. A versenyt kiíró Oktatási Hivatal felé jeleztük azt a szándékunkat, hogy a járványügyi helyzet változásának függvényében, az eredeti kiírás szerint egy későbbi időpontban szeretnénk helyet adni a versenynek. Erről időben informálunk minden jelentkezőt. Kitartást és jó egészséget kívánunk minden tanulónak és kollégának! A verseny rendezői.

XIV. Országos Kodály Zoltán Szolfézs-, Párosének- és Népdaléneklési Verseny

XIV. Országos Kodály Zoltán Szolfézs-, Párosének- és Népdaléneklési Verseny

Az Oktatási Hivatal és a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola - AMI közös rendezvénye

Az Oktatási Hivatal és a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola – AMI 2020-ban újra versenyezni hívja a szolfézs tárgyban kiemelkedő tanulókat.

A verseny programja

A zsűri által jóváhagyott lebonyolítási rendet azzal a meggondolással alakítottuk ki, hogy a legtávolabbi országrészekből érkező vendégeink is elérjék a 15:08-kor induló vonatot és időben hazaérhessenek

2020. március 19.

 • 10:00 órától indul a regisztráció
  Legkésőbb itt kérjük leadni a népdaléneklési-, illetve a párosének versenyen indulók dallistáját, kottával.
 • 14:00 MEGNYITÓ, SORSOLÁS
  15:00 SZÓBELI VERSENY – 2. KORCSOPORT
 • 15:00 ÍRÁSBELI FORDULÓ – 1. ÉS 4. KORCSOPORT
 • 17:30 SZÓBELI VERSENY – 3. KORCSOPORT

2020. március 20.

 • 9:00 SZÓBELI VERSENY – 1. KORCSOPORT
 • 9:00 ÍRÁSBELI FORDULÓ – 2. ÉS 3. KORCSOPORT
 • 14:00 SZÓBELI VERSENY – 4. KORCSOPORT
 • 20:00 Szakmai megbeszélés a felkészítő tanároknak

2020. március 21.

 • 9:30 PÁROSÉNEK- ÉS NÉPDALÉNEKLÉSI VERSENY
 • 13:00 EREDMÉNYHIRDETÉS

A verseny díjazása

A versenybizottság a szolfézsversenyen korcsoportonként I., II. és III. helyezést, a párosének versenyen és a népdaléneklési versenyen I., II. és III. helyezést és különdíjakat adhat ki. A versenybizottság megoszthat és visszatarthat díjakat, ill. helyezéseket.

Fő támogató

XIV. Országos Kodály Zoltán Szolfézs-, Párosének- és Népdaléneklési Verseny
XIV. Országos Kodály Zoltán Szolfézs-, Párosének- és Népdaléneklési Verseny

A verseny zsűrije

XIV. Országos Kodály Zoltán Szolfézs-, Párosének- és Népdaléneklési Verseny

SZŰCS SÁNDOR

MISKOLCI EGYETEM, FŐISKOLAI DOCENS
BARTÓK BÉLA ZENEMŰVÉSZETI INTÉZET

XIV. Országos Kodály Zoltán Szolfézs-, Párosének- és Népdaléneklési Verseny

SZABÓ BARNA

ZENESZERZŐ, ADJUNKTUS
LISZT FERENC ZENEMŰVÉSZETI EGYETEM

XIV. Országos Kodály Zoltán Szolfézs-, Párosének- és Népdaléneklési Verseny

S. SZABÓ MÁRTA

EGYETEMI DOCENS, TANSZÉKVEZETŐ
DEBRECENI EGYETEM ZENEMŰVÉSZETI KAR,
A ZSŰRI ELNÖKE

XIV. Országos Kodály Zoltán Szolfézs-, Párosének- és Népdaléneklési Verseny

OLSVAY ENDRE

ZENESZERZŐ, FŐISKOLAI DOCENS
SZÉCHENYI ISTVÁN EGYETEM
VARGA TIBOR ZENEMŰVÉSZETI INTÉZETE

XIV. Országos Kodály Zoltán Szolfézs-, Párosének- és Népdaléneklési Verseny

RICHTER PÁL

MTA ZENETUDOMÁNYI INTÉZET
TUDOMÁNYOS FŐMUNKATÁRS, OSZTÁLYVEZETŐ,
INTÉZETIGAZGATÓ

Általános információk

A verseny időpontja: 2020. március 19-21.
Rendező: Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola – AMI
OM azonosító: 031231
4024 Debrecen, Vár u. 1.

A versenyről felvilágosítást ad Vargáné Kovács Ágnes, a verseny titkára.
Telefon: +36 20 395 5874
E-mail: kodalydebr@gmail.com

A verseny célja

A középfokú szolfézstanítás eredményeinek bemutatása – Kodály Zoltán zenepedagógiai célkitűzései alapján. A tanulók szaktárgyi felkészültségének mérése, továbbképzési alkalom biztosítása a szolfézstanároknak. A verseny jellege: gyakorlati verseny.

A verseny fordulói, nevezés

Iskolai válogatók, országos forduló. A versenyre való nevezés és az azon való részvétel ingyenes. A versenyre való nevezés és az azon való részvétel egyik fordulóban sem köthető se nevezési, se regisztrációs, se részvételi díjhoz!

Nevezési feltételek

A versenyen részt vehetnek a zeneművészeti szakgimnáziumokkal a 2019/2020. tanévben bármely szakon tanulói jogviszonyban álló tanulók. A párosének- és népdaléneklési versenyen csak a szolfézsversenyre is benevezett tanulók vehetnek részt. A párosének-versenyen a duett egyik tagja lehet olyan tanuló is, aki nem indul a szolfézsversenyen.

Korcsoportok

I.korcsoport: 9. évfolyam,
II.korcsoport: 10 évfolyam,
III.korcsoport: 11. évfolyam, a két éves szakképzés 1/13. évfolyama,
IV.korcsoport: 12. és 13. évfolyam, a két éves szakképzés 2/14. évfolyamának tanulói.

A verseny követelménye

A magas szintű zenei írás-olvasási készség, melodikus és harmonikus hallás, zeneelméleti felkészültség bemutatása, élményszerű népdaléneklés és egymásra figyelő társas éneklés.

Térkép

Ajánlott szállás és étkezési lehetőségek

A versenyzők és kísérő tanáraik utazásáról és részvételének egyéb feltételeiről (szállás, étkezés) a nevező intézmény gondoskodik. Az alábbi térkép tájékoztató jelleggel tartalmaz néhány szállás és étkezési lehetőséget, mellyel szeretnénk megkönnyíteni a hozzánk érkező vendégek választását.