Hírek

Szárnyal a Pendely és Hajdú-Bihar

A 2017. évben megrendezett “Fölszállott a páva” népzenei vetélkedő első középdöntőjében két együttesnek is szurkolhatott Debrecen városa és iskolánk közössége.

A sok-sok kiváló produkció között a 9. és 12. versenyzők voltak a kedvenceink. A Pendely Énekegyüttes Magyarbődi népdalokat énekelt a zsűri szerint is hitelesen (tanár: Tóth Lilla, Sáriné Szebenyi Judit, mentor: Navratil Andrea). Produkciójukat a tisztelt zsűri ismét a maximálisan adható 50 ponttal jutalmazta, így nem volt szükség Hajdú-Bihar megye SMS szavazataira, a Pendely döntős.

Következett a Debreceni Hajdú Táncegyüttes, akik Hortobágyi pásztortáncokat mutattak be. Tanáraik között ott van Tiszai Zsuzsa és Lovas Bálint tanár úr is, akivel minden tanuló találkozik szerdánként. A zsűri elnöke hirdetett igazságot, miután holtverseny alakult ki a pontszámok alapján, s ennek eredményeképpen ismét lenyugodhattak a hajdú-bihari kedélyek: a Hajdú Táncegyüttes is bejutott a döntőbe!

Szeretettel gratulálunk iskolánk tanulóinak és a felkészítő tanároknak! Röpülj tovább, Pendely és Hajdú!