Hírek Szakgimnáziumi hírek

Szép siker az IX. Országos Szakközépiskolai Zenekari Versenyen

Az Oktatási Hivatal által támogatott tanulmányi versenyek közül 2015. február 28-án következett a IX Országos Zenekari Verseny. Iskolánk volt az egyetlen nem budapesti intézmény, amely a szimfonikus és fúvószenekari kategóriában is indított együttest. A Kodály Zoltán Ifjúsági Szimfonikus Zenekar Nagy Máté vezényletével, a Fúvószenekar Kovács János vezetésével lépett színpadra a Szent István Szakközépiskola által rendezett megmérettetésen. A korai indulás és a rendkívül feszített felkészülési időszak okozta fáradtsággal is megküzdve együtteseink szép produkciót mutattak be a Vashegyi György, Kocsár Balázs és Szabó Ferenc alkotta zsűrinek. Versenyprogramjuk értékelése alapján mindkét zenekarunk III. helyezést ért el a versenyen. Minden zenekari tagnak és felkészítő tanárnak szeretettel gratulálunk a szép eredményhez, iskolánk közösségének köszönjük a felkészülési időszakban az együttesek tagjai felé tanúsított türelmet és megértést! Mindkét együttesnek további eredményes szakmai munkát kívánunk!