Hírek Szakgimnáziumi hírek

VIII. Országos Kamarazene Verseny eredményei

2017. február 24-26. között Szegeden jártunk a VIII. Országos Kamarazenei Versenyen. A szakgimnáziumi csoportok számára megrendezett viadalon három csoporttal vettünk részt, s szép eredményeket értünk el.

A három tagú zsűri (Tóth Péter Erkel- és Bartók–Pásztory-díjas zeneszerző, a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar dékánja, Kosztándi István Artisjus-díjas hegedűművész, a Szegedi Szimfonikus Zenekar koncertmestere és a Szegedi Tudományegyetem Zeneművészeti Kar docense és Kovács Zoltán trombitaművész, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rézfúvós kamarazene tanára) döntése alapján az alábbi eredményeket értük el.

1. helyezés

Bencze Máté, Szász Anna Zsófia, Katona Szilárd Előd, Vincze Marcell – szaxofon
Főtárgy és felkészítő tanáruk Linzenbold Gábor felkészítő tanári különdíjat kapott

2. helyezés

Mészáros Dániel – klarinét (főtárgy tanár: Áchim Tibor), Vértesi Panna – fagott (főtárgy tanára: Kubinyi Edit), Teremi Dárius Sándor-zongora (főtárgy tanára: Taraszova Marianna)
Felkészítő tanáruk: Tóth József

A versenyen részt vett ütőhangszeres kamarazene csoportunk is, akik kiváló produkciójukkal álltak helyt. Kerek Csombor, Sárvári Tamás, Mészáros Kevin, Karácson Viktor, Kiss Péter felkészítő tanárai: Sós Tibor és Szalai Tamás

Minden résztvevőnek és díjazottnak gratulálunk és további eredményes munkát kívánunk!