Hírek Zeneiskolai hírek

Zeneiskolai szolfézsverseny válogatók eredménye

Befejeződtek a  XII. Országos Kodály Zoltán Szolfézs- és Népdaléneklési Verseny válogatói. Mindenkinek köszönjük részvételt! Az utazó-versenybizottság döntése alapján  az 72 pont  és az 72 pont fölötti pontszámot elért versenyzők vehetnek részt az országos (78 döntős) döntőn.

{jd_file file==101}

Az országos döntőre nevezés feltétele

A népdal-, és műdaléneklési versenyen, valamint az improvizációs játékon az országos döntőbe jutott tanulók külön nevezés alapján vehetnek részt. Kérjük, hogy minden versenyző legalább egy további versenyfeladatra (népdaléneklési-, műdaléneklési verseny, improvizációs játék) is nevezzen. Az I. korcsoportban csak azok a tanulók nevezhetők, akik legalább két évfolyam (osztály) követelményét teljesítették (a hangszeres előképző egy évnek számítható be). A bizonyítvány másolatát kérjük a nevezési laphoz mellékelni. 

A döntőre nevezés módja

Az országos döntő online nevezési lapja a http://amiszolfezsverseny.debrecenizenede.hu honlapon elérhető. A kapott PDF formátumú nevezési lapot postai úton a Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola, AMI címére (4024 Debrecen, Vár u. 1.) és e-mailen a simonffy.zeneiskola@gmail.com címen kell megküldeni. 

Az országos döntő nevezési határideje: 2017. április 9.

Statisztikai összesítés

válogató

nevező iskolák

nevezők száma

versenyzők száma

döntősök száma

döntősök és versenyzők aránya %-ban

Pécs

4

11

11

4

36%

Győr

6

20

20

12

60%

Budapest

16

73

65

35

54%

Debrecen

8

23

20

9

45%

Kecskemét

11

33

30

18

60%

Országos adatok

45

160

146

78

53%