
0108 – Zeneszerzés szakmairány
Zeneszerzés szakirányú képzés
Intézményünk az egyik a néhány magyar zeneművészeti szakgimnázium közül, ami zeneszerzés tanszakot is magáénak tudhat. Mint ahogy az iskola, úgy tanszakunk is nagy múlttal rendelkezik. Tanáraink olyan, magas szinten képzett zeneszerzők, akik évtizedek óta közvetítik, és továbbörökítik a generációkon átívelő szaktudást.
A képzést ajánljuk mindazoknak, akik meglévő tanulmányaik mellett nemcsak a zeneművek előadásában, hanem azok megalkotásában is örömüket lelik. Nemcsak a felsőfokú tanulmányokra készítünk fel: a zeneszerzés tanszakon saját kompozíciókban szabadon fejezhetik ki magukat a diákok, és saját tempójukban fejlődhetnek. Ehhez komplex tudást sajátíthatnak el, mivel a képzés magas fokú zeneelméleti tanulmányokat, a formatan, a hangszerek, a legnagyobb zeneszerzők stílusának ismeretét, a hangszerelési készségek elsajátítását és a zenetörténet széleskörű ismertségét is magában foglalja. A szak felvétele, akár második tanszaknak is (ebben formában is igen népszerű a diákok körében), nagyszerű kiegészítés lehet az alkotni is szerető diákok tanulmányaihoz.
A tanszak szoros együttműködésben van az iskola elektroakusztikus tanszakával, amelynek köszönhetően az alkalmazott-, tehát film-, reklám-, színpadi-, vagy az elektronikus zeneszerzés iránt érdeklődő tanulók kiegészítő fakultációk keretén belül tovább képezhetik magukat. Az elkészült saját kompozíciókat a hagyományokhoz híven teltházas koncerteken mutatjuk be tanáraink és diákjaink közreműködésével.
Tanszakunk jó kapcsolatot ápol a magyar zeneszerzői szféra legmeghatározóbb tagjaival, így számtalan verseny, pályázat, kurzus, konzultációs lehetőség és felvételi előkészítők is elérhetőek diákjaink számára.
A tanszakra történő felvételi meghallgatás során a tanulók zeneszerzői és kreatív képességeit mérjük fel elsősorban. A követelményekhez előzetes felvételi konzultációkat biztosítunk a sikeres felkészülés érdekében.
Szeretettel várunk mindenkit a tanszakunkon!
Tanár
Faragó Dániel zeneszerző
Felvételi követelmények
A FELVÉTELI ANYAGA
– Legalább 1 saját, tetszőleges összeállítású kompozíció (lehetőség szerint élőben vagy felvételről bemutatva);
– 2-3 bécsi klasszikus stílusban írt periódus (szabályos periódus, esetleg mondat);
– 3 példány a darab(ok) kottájából, valamint a periódusokból;
– Rövid elbeszélgetés a hozott anyaggal kapcsolatban.
Vasné Katona Adrienne
Munkaközösség-vezető