Hírek Szakgimnáziumi hírek

Zeneszerzés tanszaki utóhangok

2014. június 11-én, a vizsgaidőszak kellős közepén a Kodály Teremben teltház várta a zeneszerzés tanszak növendékeinek vizsgahangversenyét. Pár évvel ezelőtt senki nem gondolta volna, hogy létszám szerint az egyik legkisebb tanszak a legnagyobbaknak kijáró érdeklődésre tesz szert. A fiatal komponisták szárnypróbálgatásainál jóval távolabbra mutató művek mára az iskola egész közösségét, tanár és diákot egyforma mértékben foglalkoztatnak, beépültek mindennapjainkba. Dankó Richárd, Dobos Dániel, Balogh Bence és Balázs Gergely, Barabás Árpád tanár úr által irányított szimpatikus, vitathatatlanul magas színvonalú szakmai munkája, növendékeink és tanáraink napi kötelező feladataikon felül létrehozott élvezetes produkciója minden elismerést megérdemel és méltó arra, hogy példaként emlegessük az iskola közösségének. Gratulálunk minden résztvevőnek, tanárainknak és diákjainknak egyaránt! Köszönjük a csodálatos estét és várjuk a további remekműveket!

A tanszaki hangverseny műsorában az alábbi művek hangzottak el.

Dankó Richárd: Ave Maria – Kodály Zoltán Ifjúsági Vegyeskar, vez.:Végh Mónika

Balázs Gergely: Prelude – Balázs Gergely – zongora

Balogh Bence: Rondó – Kaszás Bernadett- fuvola, Danyi Réka – oboa, Miklósi Fruzsina – klarinét, Vértesi Panna – fagott

Dankó Richárd: Romance – Demeter Krisztina – zongora

Dobos Dániel: Két képeslap a Grimm-mesékből – Majorosné Tóth Eleonóra és Rózsa Katalin Villő – fuvola

Balázs Gergely: Menekülő – Bartha Ildikó – zongora, Hauck Dávid – gordonka

Dobos Dániel: Tales of a hobbit – Tuzson Hajnalka – ének, Nagy Máté – zongora

Dankó Richárd: Solo Sonata – Tóth Fruzsina – fuvola

Dobos Dániel: Trio No.1. – Szilágyi Valéria – zongora, Ifj. Barra Ákos – hegedű, Ölveti Mátyás – gordonka